1. Home
  2. نشانه‌هایی که می‌گویند هنوز برای ازدواج آمادگی ندارید!
نشانه‌هایی که می‌گویند هنوز برای ازدواج آمادگی ندارید!

نشانه‌هایی که می‌گویند هنوز برای ازدواج آمادگی ندارید!

  • 2021-12-20
  • 0 Likes
  • 1105 Views
  • 0 Comments

اغلب پیش می‌آید که دو نفر صرفاً به خاطر ازدواج یا تحت فشار بودن از سمت اعضای خانواده و یا به دلیل این که مدت زیادی با هم قرار گذاشته‌اند، ازدواج می‌کنند. باور کنید یا نه، چنین ازدواج‌هایی به طلاق یا قطع رابطه ختم می‌شود. اگر قرار است به زودی دست به دست شوید، اما در درون شما هرج و مرج‌هایی وجود دارد، پس قبل از بدتر شدن شرایط، دلیل اصلی آن را پیدا کنید. افرادی که معتقدند با ازدواج همه چیز زیبا و درست می‌شود، به کلی در اشتباه هستند.

تا زمانی که عصبی بودن شما طبیعی و نرمال باشد، هیچ مشکلی وجود ندارد، زیرا زوج‌ها قبل از برگزاری مراسم عروسی احساس ناراحتی، اضطراب و تنش می‌کنند. اما اگر این حالت بیشتر از حد معمول به طول می‌انجامد، پس شما واقعاً نیاز به بررسی درونی و کمک گرفتن از افراد متخصص مانند مشاوره روانشناسی قبل از ازدواج دارید. با استفاده از این جلسات در یابید که آیا برای ازدواج آماده هستید یا نه. لازم است به این مورد اعتماد کنید که وقتی برای ازدواج آماده نیستید، ایجاد صمیمیت از روی ناچاری و یا اجبار فایده‌ای ندارد. در این مطلب نشانه‌هایی آمده است که می‌گوید شما برای ازدواج آماده نیستید.

هنوز در گذشته سرگردان هستید

اگر رابطه قبلی شما از هم پاشیده است و همچنان دلتان برای آن شخص (کسی که در حال حاضر همسرتان نیست) تنگ شده است، پس ازدواج برای شما مناسب نیست. دلتنگی برای شخص دیگری به سادگی به این معنی است که هیچ فضایی برای شخص دیگری در زندگی شما وجود ندارد. حتی اگر با این امید ازدواج کنید که در آینده اوضاع خوب است، چه تضمینی وجود دارد؟ مشاوره روانشناسی در این خصوص بدین صورت اظهار می‌کند که، در واقع، این احتمال وجود دارد که اوضاع بعد از عروسی بدتر شود. بنابراین، بهتر است قبل از اینکه با خود بگویید من این ازدواج را انجام داده و آن را به سرانجام می‌رسانم، به هم ریختگی‌های درونی خود را از بین ببرید. همیشه بدانید که ازدواج پیوند دو نفر است. این بدان معناست که هم شما و هم همسرتان مسئول زندگی زناشویی شاد خود خواهید بود. اگر در گذشته زندگی می‌کنید، طرف مقابل شما چگونه باید امور را مدیریت ‌کند در حالی که شما در ذهن خود هیچگونه ارزی و جایگاهی برای وی ایجاد نکرده‌اید؟ سرگردانی در گذشته نشانه واضحی از عدم آمادگی شما برای ازدواج است. بنابراین، بهتر است با خود و با شخص مقابل نیز شفاف و روراست باشید. صداقت برای هر دوی شما گزینه مهمی تلقی می‌شود.

به یکدیگر اعتماد ندارید

اکثر افراد متخصص کلبه سلامتی بر این باورند که اعتماد مهم ترین مؤلفه یک زندگی زناشویی شاد است. اگر در ازدواج شما اعتماد وجود نداشته باشد، هرگز نمی‌توانید خوشحال باشید. اعتماد برای یک رابطه ضروری است. با این حال، برخی از افراد به سختی می‌توانند به کسی اعتماد کنند، چه برسد به همسر آینده خود. اگر اعتماد چالش شماست، پس شما هنوز آماده نیستید ازدواج نیستید زیرا عدم اعتماد یکی از مشکلات رایج در میان زوجین است. هیچ رابطه‌ای بدون اعتماد نمی‌تواند دوام بیاورد. زیرا اعتماد چسب زندگی است. این ضروری‌ترین عنصر در ارتباط موثر است. این اصل اساسی است که همه روابط را نگه می‌دارد.

شریک زندگی خود را دوست دارید، اما عاشق او نیستید.

اگر قصد دارید با کسی ازدواج کنید چون فکر می‌کنید او همسر خوبی خواهد بود و پدر و مادر خوبی خواهد بود، اما آن شخص را دوست ندارید، باید این مورد را جدی بگیرید و از خود سوال کنید که آیا برای ازدواج آماده هستید یا خیر. اگر همچین احساسی را دارید بهتر است با مشاوره قبل از ازدواج رایگان صحبت کنید. ازدواج با کسی حتی زمانی که آن شخص را دوست ندارید در دراز مدت به شما کمکی نمی‌کند. چه اهمیتی دارد که آن شخص شریک خوبی باشد یا خیر، شما نیز باید شریک خوبی باشید. اما وقتی می‌دانید که آن شخص را دوست ندارید، آیا شریک خوبی خواهید بود؟ عشق برای ایجاد یک رابطه قوی لازم است. اگر آن شخص را دوست نداشته باشید، نمی‌توانید برای مدت طولانی در زندگی خود احساس خوشبختی داشته باشید. در عشق، شما باید متقابلاً عشق بورزید و اگر این کار را نکنید، طرف مقابل شما احساس ناراحتی می‌کند. بهتر است در تصمیم خود برای ازدواج تجدید نظر کنید.

به اندازه کافی یکدیگر را نمی‌شناسید

اگر زمان کافی با هم نداشته باشید، نمی‌توانید ازدواج موفقی داشته باشید. بررسی‌ها نشان می‌دهد که میزان طلاق در مورد افرادی که در کمتر از دو سال یکدیگر را می‌شناسند و ازدواج می‌کنند، نسبت به افرادی که زمان بیشتری با یکدیگر قرار ملاقات دارند و ازدواج می‌کنند، به طور قابل اندازه‌گیری بالاتر است. با این حال، به گفته مشاوره تلفنی روانشناسی رایگان می‌گوید که قرار ملاقات طولانی قبل از ازدواج نیز عواقب منفی دارد. به عنوان مثال، افرادی که قبل از ازدواج پنج سال یا بیشتر با هم قرار می‌گذارند، در نهایت طلاق می‌گیرند. این بدین معناست که صرف زمان بسیار کوتاه یا طولانی قبل از ازدواج منجر به طلاق می‌شود. اگر شما دو نفر مدت زیادی را صرف شناختن یکدیگر نکرده‌اید و با هم نبوده‌اید، بهتر است به رابطه خود زمان بدهید تا برای ازدواج بیشتر آماده شوید. وقتی زمان کافی را صرف کردید (مثل سه سال یا بیشتر)، می‌توانید ازدواج کنید، اما قبل از آن اغلب عاقلانه نیست!

مخفی کاری می‌کنید

مخفی کاری و نگه داشتن راز از یکدیگر یکی از مهم ترین نشانه‌هایی است که می‌گوید شما برای ازدواج آماده نیستید. اگر از شریک زندگی خود راز دارید، بهتر است ایده ازدواج کردن را کنار بگذارید. این شامل نحوه گذراندن زمان، شخصی که با او وقت می‌گذرانید، یا اطلاعاتی در مورد امور مالی خود و غیره می‌شود. پنهان نگه داشتن راز از شریک زندگی شما منجر به ازدواجی جنجالی و پرهیاهو می‌شود. البته هیچ رازی را نمی‌توان برای مدت طولانی مخفی نگه داشت.

اگر شریک زندگی تان متوجه شود که چیزهایی را از او پنهان می‌کنید، با شما در خصوص اعتماد کردن با مشکل مواجه خواهد شد و به محض شروع مسائل اعتماد، زندگی شما به طور خودکار تبدیل به جهنم می‌شود. بنابراین، اگر تمایل دارید از شریک زندگی خود چیزی را پنهان کنید، بهتر است ازدواج نکنید.

برای سازش آماده نیستید

مشاوره روانشناسی قبل از ازدواج، بدین صورت معقوله ازدواج را تعریف می‌کند که پر از سازش است. هیچ کس هرگز نمی‌تواند یک رابطه موفق (عاشقانه یا افلاطونی) داشته باشد مگر اینکه مایل به سازش باشد. هیچ کس نم‌ تواند آینده را از قبل پیش بینی کند. هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. مثلا قرار است با یک شخص پولدار ازدواج کنید، اما بعد از چند سال ازدواج، اگر تمام پولش را از دست بدهد، چه عکس العملی خواهید داشت. مردم یا خودخواه می‌شوند و فقط روی خودشان تمرکز می‌کنند یا از خود بی خود می‌شوند و روی عزیزان خود تمرکز می‌کنند. کسانی که آماده سازش هستند می‌توانند زندگی و رابطه موفقی داشته باشند. افراد خودخواه هرگز نمی‌توانند یک رابطه سالم ایجاد کنند. و این بدان معناست که برای ازدواج آمادگی ندارند.

به این دلیل ازدواج می‌کنید که همه دوستان شما ازدواج کرده‌اند

این یک مشکل بزرگ دیگر است. برخی افراد فقط به این دلیل ازدواج می‌کنند که دوستانشان ازدواج کرده‌اند. اگر این مورد در خصوص شما نیز صدق می‌کند، پس بهتر است ازدواج نکنید. ازدواج تصمیم کودکانه‌ای نیست که با خود بگویید چون دیگری آن لباس را دارد، من هم همین را می‌خواهم. برای ازدواج به مصالحه‌های زیادی نیاز است که ممکن است نتوانید انجام دهید. بهتر است قبل از اینکه در نهایت به ازدواج بله بگویید ابتدا دیدگاه روشنی داشته باشید. اگر نمی‌دانید چرا می‌خواهید ازدواج کنید، بهتر است قبل از ازدواج با کسی پاسخ این سوال را دریابید! برای این کار می‌توانید با مشاوره تلفنی روانشناسی رایگان صحبت کنید.

تفاوت‌هایی وجود دارد

اگر اخلاق و عقاید شما همخوانی نداشته باشد، باز هم آماده ازدواج نیستید. وجود تفاوت‌های اساسی در اعتقادات، اخلاقیات و عقاید شما نیز باعث ادامه مشکلات در رابطه شما خواهد شد. بنابراین، اگر احساس می‌کنید که اختلافات شما قابل حل است، قبل از عروسی آنها را حل کنید. اما اگر راهی برای رفع آنها وجود ندارد، پس بهتر است ایده ازدواج را برای مدتی از ذهن خود خارج کنید.

با هر گونه مشکل سلامت روانی دست و پنجه نرم می‌کنید

اگر با برخی از مسائل مربوط به بهداشت روانی مانند اختلال شخصیت ضداجتماعی یا جامعه‌شناس با عملکرد بالا و غیره دست و پنجه نرم می‌کنید، باید تصمیم خود را برای ازدواج در نظر بگیرید. این مسائل ممکن است بعد از مدتی روی شما تاثیر بگذارد و بر روابط شما تأثیر منفی بگذارد. چه باور داشته باشید یا نه، یک ذهن سالم پیش نیاز یک زندگی زناشویی شاد و یک رابطه سالم است.

نمی‌توانید درگیری‌ها را کنترل کنید

اگر نمی‌توانید اختلافات را طوری حل کنید که دو نفر از شما احساس کنند شنیده شده، درک شده و حل شده‌اند، باید در تصمیم خود برای ازدواج تجدید نظر کنید. به خصوص اگر تمایل به بحث و جدل در موضوعات مشابه دارید. اگر مشکلات بارها و بارها بدون حل و فصل دوباره ظاهر می‌شوند، بهتر است از کمک‌های خارجی مانند مشاوره کلبه سلامتی استفاده کنید. کمک گرفتن از بیرون به شما کمک می‌کند تا بفهمید که چگونه می‌توانید بهترین عملکرد را ارائه دهید. دانستن مقابله با اختلافات یکی از مهم ترین بخش‌های یک رابطه سالم است. ندانستن آن باعث ایجاد مشکلی مداوم در رابطه شما خواهد شد.

تحت فشار هستید

اگر به دلیل فشار خانواده یا همسر آینده قصد ازدواج دارید، بهتر است اصلا ازدواج نکنید. ازدواج نهادی است که دو نفر با اراده خود وارد آن شوند. ازدواج با کسی که تحت فشار است فایده‌ای ندارد، زیرا هرگز نمی‌توانید آن شخص را دوست داشته باشید یا به او احترام بگذارید. گاهی اوقات افراد شریک زندگی خود را به ازدواج تهدید می‌کنند. عده‌ای می‌گویند اگر فرد ازدواج نکند، خودکشی می‌کنند و غیره. اگر این اتفاق در مورد شما نیز رخ می‌دهد، به وضوح نه بگویید. افرادی که دیگران را تهدید به انجام کارها می‌کنند، جهنم زندگی دیگران است. درک کنید که شریک زندگی شما از شما درخواست ازدواج نمی‌کند مگر اینکه شما را دوست داشته باشد. اگر برای ازدواج هم تحت فشار هستید، بهتر است اساس رابطه خود را دوباره با کمک مشاوران کلبه سلامتی ارزیابی کنید.

از نظر جنسی به آن شخص علاقه ندارید

مهم نیست که طرف مقابل چقدر خوش تیپ باشد، یا چقدر می‌تواند به عنوان یک همسر، یا به عنوان یک پدر خوب باشد، اگر از نظر جنسی به او علاقه ندارید، احتمالاً هنوز برای ازدواج با وی آشنا نیستید. صمیمیت جنسی بخشی جدایی ناپذیر از یک رابطه زناشویی است، اگر وجود نداشته باشد اغلب به مشکل بر می‌خورید. رابطه شما به احتمال زیاد به سمت و سوی خوبی پیش نمی‌رود. حتی اگر شما دو نفر برای مدت طولانی با هم قرار می‌گذارید و می‌دانید که از نظر جنسی جذب طرف مقابل خود نمی‌شوید، ازدواج خود با وی را لغو کنید! ممکن است اکنون بی‌ادبانه به نظر برسد، اما بعداً نتیجه مثبت آن را متوجه خواهید شد.

از روی احساس گناه یا ترس ازدواج می‌کنید

افرادی که از روی احساس گناه یا ترس ازدواج می‌کنند نیز در نهایت با شکسته شدن روابط روبرو می‌شوند. ازدواج با کسی از روی گناه یا به این دلیل که نمی‌خواهید به احساسات او آسیب برسانید، یا به این دلیل که قبلاً قول داده‌اید این کار را انجام دهید، عاقلانه نیست. به یاد داشته باشید که یک ازدواج تنها زمانی می‌تواند موفقیت آمیز باشد که دو نفر در هنگام ورود به آن خوشحال باشند. اگر هر یک از افراد از ترس یا احساس گناه ازدواج می‌کنند، نمی‌توانند به داشتن یک رابطه سالم کمک کنند. حتی اگر خانواده‌تان می‌خواهند با کسی ازدواج کنید، اما احساس ارتباط خاصی با او ندارید، ازدواج نکنید. این مربوط به زندگی شماست و شما این حق را دارید که برای خودتان خوب انتخاب کنید! چنین ازدواج‌هایی اغلب منجر به طلاق می‌شود.

نمی‌توانید با شخص مقابل ارتباط برقرار کنید

ارتباط در یک ازدواج معقوله حیاتی است. اگر با شخص خاصی ارتباط برقرار نمی‌کنید، هیچ فایده‌ای ندارد و اگر فکر می‌کنید که بعد از ازدواج قادر به برقراری ارتباط خواهید بود، در اشتباه هستید. شما نمی‌توانید به اجبار یک ارتباط صمیمی ایجاد کنید. یک چیز طبیعی است اگر این احساس در شما وجود داشته باشد، بنابراین ارتباط شما معقول و صحیح است، اگر این احساس وجود نداشته باشد، هرگز وجود نخواهد داشت.

تمایل به مقایسه دارید

اگر تمایل دارید همسر آینده خود را با شریک دوست خود یا هر کس دیگری مقایسه کنید، بهتر است آن را کنار بگذارید. مقایسه ساده ترین راه برای از بین بردن هر چیزی است. هیچ کس دوست ندارد او را با دیگران مقایسه کنند. هر فردی هویت خود را دارد. اگر فردی را با شخص دیگری مقایسه کنید، در واقع شخصیت یک فرد را تحقیر می‌کنید. افرادی که تمایل به یافتن ایرادات در همه چیز دارند، بیشتر با هم مقایسه می‌شوند. اگر شما یا همسرتان عادت به مقایسه دارید، بهتر است ازدواج نکنید.

هنوز به دنبال “بهترین” هر چیزی هستید

گاهی اوقات از چیزی که به دست می‌آوریم راضی نیستیم و اغلب در صورت ازدواج این احساس اتفاق می‌افتد. ذهن مردم برای به دست آوردن بهترین‌ها سرگردان است. اگر از ازدواج می‌ترسید زیرا احساس می‌کنید فرد بهتری می‌تواند در انتظار باشد، پس نباید ازدواج کنید. البته وقتی به شریک زندگی خود اطمینان ندارید، او را قبول ندارید، ازدواج با آن شخص چه فایده‌ای دارد؟ شما هرگز نمی‌توانید یک رابطه سالم ایجاد کنید زیرا قلب شما همیشه به دنبال چیزهایی است که از دست داده اید و هنگامی که با فردی ازدواج کردید، تغییر تصمیمتان آسان نخواهد بود. پس بهتر است ازدواج نکنید.

نشانه‌هایی که می‌گوید برای ازدواج آمادگی ندارید؛ نکات پایانی

موارد بالا نشانه هایی هستند که می‌گویند برای ازدواج آماده نیستید. اگر می‌توانید با هر یک از این نشانه‌ها ارتباط برقرار کنید، پس بهتر است در تصمیم خود تجدید نظر کنید. بازنگری در تصمیم خود بهتر از این است که بعداً یک رابطه شکست خورده داشته باشید. به همان اندازه که ازدواج‌های از هم پاشیده آسیب می‌زند، این مورد به هیچ کس آسیب نمی‌رساند. تصمیم ازدواج باید به صورت عملی گرفته شود نه احساسی یا از روی احساس گناه یا ترس. اگر عاقلانه انتخاب کنید، به احتمال زیاد یک رابطه قوی ایجاد خواهید کرد و زندگی زناشویی شادی خواهید داشت.

  • Share:

Leave Your Comment