پیشرفته
جستجو
 1. خانه
 2. مشاوره پزشکی
 3. مشاوره ارتوپدی

مشاوره ارتوپدی

نتیجه ای یافت نشد.

آشنایی با مشاوره ارتوپدی

علم پزشکی شامل گرایش‌هایی است که به صورت تخصص بر روی بخش یا قسمت‌ هایی از اعضای بدن تمرکز دارند. ارتوپدی یکی از زیرشاخه‌های پزشکی است که به شناخت، مراقبت و درمان سیستم اسکلتی بدن می‌پردازد.

بخش‌های مرتبط با ارتوپدی را استخوان‌ها مفاصل، تاندون‌ها، رباط‌ها تشکیل داده و متخصصین این رشته شامل پزشک متخصص ارتوپد، متخصص کاردرمانی، متخصصین طب ورزش می‌شود.

دردهای حاصل از تغییرات موفولوژی در اسکلتی بدن انسان ممکن است به صورت مادرزادی یا اکتسابی بر اثر سانحه یا بر اثر مرور زمان و بالا رفتن سن و وزن در فرد ایجاد شود که با توجه به شرایط و در نظر گرفتن پیامدها پزشک تصمیم به درمان از طریق فیزیوتراپی و طب ورزش یا عمل جراحی خواهد داشت.

در چه زمانی به ارتوپد مراجعه کنیم؟

در صورت بروز مشکلات زیر برای شروع روند درمان یا مشاوره با متخصص ارتوپدی مراجعه کنید؛ گرچه امروزه با توجه به وجود بیماری کرونا صلاح است از خدمات مشاور پزشکی تلفنی رایگان استفاده کنید:

 • درد مفاصل ناشی از آرتروز
 • شکستگی استخوان
 • آسیب‌های بافت‌های نرم پیرامون استخوان از جمله عضله، تاندون و رباط
 • کمر درد
 • گردن درد
 • درد شانه و مشکلات ناشی از تورم کیسه‌های مفصلی (bursitis)
 • سندرم کانال مچ دست
 • آسیب‌های ورزشی شامل پارگی رباط صلیبی (ACL)، پارگی مینیسک (meniscus)
 • ناهنجاری‌های مادرزادی شامل پاچنبره، اسکولیوز

روند درمان به چه شکل است؟

روند درمان از تشخیص منشا درد و عوامل مسبب آن شروع می‌شود. به این منظور در ملاقات اولیه ابتدا پزشک مواردی از جمله علت مراجعه، نوع درد، مدت زمان درد، شرایط تشدید درد و…. را پرسیده؛ سپس با استفاده از روش‌های کمکی مانند آزمایش خون و عکس‌برداری‌های سی‌تی‌اسکن و ام‌آر‌آی به همراه معاینات فیزیکی روش درمان را تجویز می‌کند. همچنین پیشنهاد می شود تا از خدمات مشاوره آنلاین رایگان کلبه سلامتی نیز استفاده کنید.

روش‌های درمان چیست؟

دردهای استخوانی نیز همانند سایر دردها با توجه به زمینه درد و شرایط بیمار درمان متمایزی خواهند داشت. از آنجا که دردهای استخوانی از تغییر در عملکرد ساختمان اسکلت بدن به وجود می‌آید بهترین نوع درمان پیشگیری و تغییر سبک زندگی است.

نرمش‌های تمرینی در منزل، طب سوزنی، داروهای ضدالتهاب، فیزیوتراپی، کاهش وزن و… از اولین سطوح درمانی این درد است و در صورت عدم درمان روش‌های تهاجمی مانند عمل جراحی در دستورکار پزشک قرار خواهد گرفت؛ با این حال تشخیص و تجویز تمامی این موارد با توجه به  بررسی شرح حال بیمار برعهده پزشک متخصص است.

مشاوره با متخصص ارتوپدی چگونه انجام می‌شود؟

در شرایط کنونی و باتوجه به همه‌گیری بیماری کرونا خروج از منزل به جز در شرایط ضروری جایز نیست. توجه به این مساله که اغلب افراد نیازمند به مشاوره دکتر ارتوپدی در گروه سنی میانسال و سالمند قرار داشته و این دسته در مقابل ویروس COVID19 از ایمنی پایینی برخوردارند موجب شده تا نیاز به وجود یک راه ارتباطی میان بیمار و پزشک بیش از پیش پررنگ شود.

با پیشرفت تکنولوژی و امکان ارتباط از راه دور در بستر اینترنت می‌توان از ویزیت مشاوره آنلاین با متخصص ارتوپدی رایگان استفاده کرد. همچنین به کمک مشاوره تلفنی پزشکی ارتوپدی می‌توان از هر مسافتی با پزشک معالج ارتباط برقرار کرده و پس از ارائه پرونده پزشکی و توضیحات لازم معالجه اولیه را آغاز کرد. با این روش می‌توان روند درمان گذشته را بدون وقفه با پزشک مورد نظر ادامه داد.

با توجه به شرایط نامساعد مالی حکمفرما در سراسر جهان تلاش شده تا با ارائه خدمات مشاوره آنلاین رایگان و مشاوره ارتوپدی تلفنی به اقشار ضعیف جامعه کمک کرده تا از اعمال فشار بیشتر به افراد کاسته شود.

مشاوره رایگان با متخصص ارتوپدی بچه صورت انجام می‌شود؟

در مشاوره ارتوپدی آنلاین و مشاوره تلفنی رایگان ارتوپدی، متخصص پس از گرفتن شرح حال بیمار و بررسی پرونده پزشکی و پیشینه او نسبت به تشخیص بیماری داده و روش‌های درمانی مناسب را تجویز خواهد کرد.

برای استفاده از مشاوره ارتوپدی رایگان نیاز به معرفی‌نامه پزشک داخلی است؟

خیر، این روش جهت کاهش موانع بر سر راه ارتباط بیمار و پزشک راه اندازی شده و نیاز به مراجه به پزشک داخلی وجود ندارد. و تناه با داشتن تلفن مشاوره ارتوپدی یا آدرس اینترنتی می‌توانید از راهنمایی‌های متخصص استفاده کنید.

تخصص‌های ارتوپدی شامل چه مواردی می‌شود؟

زیرشاخه‌های تخصصی اصلی ارتوپدی شامل جراحی دست، جراحی شانه و آرنج، جراحی ستون مهره، جراحی لگن و مفصل ران، جراحی زانو، جراحی پا، جراحی ارتوپدی کودکان، حراجی تومورهای سیستم حرکتی، جراحی تروما و آسیب‌های اسکلتی، جراحی آسیب‌های ورزشی است.