1. خانه
 2. مشاوره پزشکی
 3. مشاوره چشم پزشکی

مشاوره چشم پزشکی

نتیجه ای یافت نشد.

مشاوره آنلاین چشم پزشکی و حضوری

متخصصان چشم پزشک، پزشکانی هستند که در زمینه تشخیص و درمان بیماری‌های چشم و بینایی تخصص دارند. آن‌ها کارهایی از قبیل معاینات چشم، آزمایش‌های بینایی و تجویز نسخه عینک یا لنز را انجام می‌دهند. همچنین آن‌ها می‌توانند جراحی چشم انجام دهند و به شما در مراقبت‌های بعد از جراحی کمک کنند. در ادامه با مشاوره چشم پزشکی آشنا می‌شوید.

مشاوره چشم پزشکی چیست؟

در مشاوره چشم پزشکی، پزشک بینایی شما را ارزیابی می‌کند و در صورت نیاز به استفاده از عینک یا لنز، آن را متناسب با شرایط شما تجویز می‌کند. او همچنین، نحوه واکنش مردمک‌ها به نور را آزمایش می‌کند، تقارن چشم‌ها را بررسی می‌کند و از عملکرد صحیح عضلات حرکت دهنده چشم‌های شما اطمینان می‌یابد.

متخصص چشم پزشکی، به دنبال علائم اولیه مشکلات چشم مانند آب‌مروارید یا گلوکوم می‌گردد و پشت چشم (شبکیه) و عصب بینایی شما را بررسی می‌کند. چشم‌پزشکان آسیب‌ها، عفونت‌ها، بیماری‌ها و اختلالات چشم را تشخیص می‌دهند و درمان می‌کنند.

درمان‌ها می‌توانند شامل داروهایی باشند که به‌صورت خوراکی (از راه دهان) یا موضعی (در چشم) مصرف می‌شوند، جراحی، سرمادرمانی و شیمی‌درمانی نیز گاهی اوقات استفاده می‌شود.

چه زمانی نیاز به مشاوره چشم پزشکی دارید؟

یک چشم ‌پزشک، متخصص مراقبت از چشم و بینایی است و همانطور که مطرح شد او تمام بیماری‌های چشم را تشخیص می‌دهد و معالجه می‌کند. همچنین چشم‌پزشک ممکن است جراحی چشم انجام دهد و عینک و لنزهای تماسی را برای اصلاح مشکلات بینایی تجویز کند. برخی از علائم که نشان‌دهنده ضرورت دریافت همه نوع مشاوره پزشکی تلفنی رایگان هستند عبارت‌اند از:

 • میگرن
 • سردرد
 • زونا
 • تاری دید
 • درد چشم
 • خارش چشم
 • تحریک‌پذیری چشم
 • حساسیت به نور

در این شرایط، ممکن است به دنبال خدمات مشاوره چشم پزشکی تلفنی رایگان یا چشم پزشک آنلاین رایگان باشید که لازم است بدانید در این زمینه خدمات مشاوره چشم پزشکی آنلاین می‌تواند هزینه‌های بسیار کمی برای شما داشته باشد.

مشاوره با دکتر چشم به درمان کدام بیماری‌ها کمک می‌کند؟

چشم‌پزشک، اختلالات چشم را درمان و مدیریت می‌کند و جدا از مواردی که در بالا مطرح شد مشاوره برای چشم پزشکی می‌تواند به درمان موارد زیر کمک کند:

 • آب‌مروارید
 • کوری رودخانه
 • ورم ملتحمه
 • نزدیک‌بینی و دوربینی
 • مشکلات قرنیه
 • اکتروپیون
 • قرمزی چشم

بنابراین، مهم است که برای مراقبت از سلامت چشم و بینایی خود و در صورت وجود برخی علائم و مشکلات، مشاوره چشم پزشکی دریافت کنید که اگر به دنبال مشاوره آنلاین چشم پزشکی رایگان و مشاوره رایگان با دکتر چشم هستید لازم است بدانید مشاوره آنلاین می‌تواند هزینه‌های بسیار کمی برای شما داشته باشد و تا حدود زیادی به مشاوره پزشکی رایگان و مشاوره تلفنی رایگان شباهت دارد.

مزایای مشاوره آنلاین چشم پزشکی چیست؟

همانطور که مطرح شد در صورت وجود برخی از نشانه‌ها ازجمله تاری دید، قرمزی چشم و درد و خارش در چشم، مهم است که از مشاوره پزشکی با چشم پزشک برای آگاهی از وضعیت خود استفاده کنید.

در این شرایط و به‌خصوص با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا، مشاوره چشم پزشکی آنلاین می‌تواند بسیار مفیدتر باشد که در ادامه با مزایای آن آشنا می‌شوید.

 • مقرون‌به‌صرفه بودن: ازآنجایی‌که برای دریافت مشاوره آنلاین دیگر نیازی به رفتن به مرکز مشاوره چشم پزشکی و مطب پزشک نیست در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌شود و درنتیجه می‌تواند به خدمات چشم پزشک آنلاین رایگان شباهت زیادی داشته باشد.
 • راحتی: در هنگام استفاده از مشاوره تلفنی چشم پزشکی شما می‌توانید در فضای راحت خانه خود و همچنین در هرزمانی که خودتان فرصت دارید با پزشک صحبت کنید و سوالات خود را مطرح کنید.
 • امنیت: ماندن در خانه باعث می‌شود کمتر در معرض ویروس‌ها و باکتری‌ها قرار بگیرید. این امر به‌خصوص به دلیل شیوع ویروس کرونا اهمیت زیادی پیدا کرده است. بنابراین، می‌توانید با دریافت مشاوره چشم پزشکی تلفنی از سلامت خود نیز مراقبت بیشتری داشته باشید.
 • بهترین متخصصان: مشاوره آنلاین این امکان را به شما می‌دهد که با بهترین چشم‌پزشکان در سراسر کشور مشاوره داشته باشید. درنتیجه با صحبت با دکتر آنلاین چشم پزشکی از وضعیت خود آگاهی دقیق‌تری پیدا می‌کنید.

مشاوره حضوری چشم پزشکی

اگر نگران استفاده از خدمت مشاوره آنلاین چشم پزشکی هستید، می‌توانید از لیست جامع متخصصین چشم پزشکی، پزشک مورد نظر را انتخاب کنید و درنهایت در زمان تعیین شدهویزیت حضوری چشم پزشکی را انجام دهید.

بنابراین، اگر متوجه علائم و مشکلاتی مرتبط با چشم‌ها و بینایی خود شدید، مشاوره چشم پزشکی و یا مشاوره چشم پزشکی رایگان می‌تواند در این زمینه بسیار مفید باشد. تخصص چشم پزشک در تشخیص و درمان بسیاری از بیماری‌های مرتبط با چشم است و درنتیجه می‌تواند به سلامت چشمان شما کمک کند.

چه زمانی لازم است مشاوره چشم پزشکی دریافت کنم؟

درصورتی که علائمی از جمله تاری دید، خارش یا درد چشم، قرمزی چشم و حساسیت به نور را مشاهده کردید مهم است که با چشم‌پزشک صحبت کنید و علائم خود را با او در میان بگذارید.

مشاوره چشم پزشکی در درمان کدام بیماری‌ها به من کمک می‌کند؟

چشم‌پزشک‌ها در تشخیص و درمان بیماری‌های چشم و بینایی تخصص دارند. بنابراین، آن‌ها می‌توانند به درمان بیماری‌هایی مثل نزدیک‌بینی و دوربینی، ورم ملتحمه، آب‌مروارید و غیره کمک کنند.

مشاوره آنلاین چشم پزشکی چه مزایایی دارد؟

این نوع مشاوره می‌تواند مقرون به صرفه‌تر باشد و از سوی دیگر، ایمنی، آسایش و راحتی بیشتری برای شما به همراه داشته باشد.

هزینه مشاوره آنلاین چشم پزشکی چگونه است؟

هزینه هر مشاوره آنلاین چشم پزشکی بر حسب مدت زمانی که با پزشک خود صحبت می‌کنید، محاسبه می‌شود و می‌توانید قبل از پرداخت نهایی، همه این هزینه‌ها را مشاهده کنید.

آیا امکان پشتیبانی برای مشاوره آنلاین چشم پزشکی وجود دارد؟

بله شما می‌توانید برای اطمبنان خاطر از جهت مشاوره‌ای که انتخاب می‌کنید، ثبت درخواست خود و یا انتقادات و پیشنهادات، به صورت شبانه روزی با تیم پشتیبانی کلبه سلامتی در ارتباط باشید.