1. خانه
  2. مشاوره پزشکی
  3. مشاوره داخلی

مشاوره داخلی

مشاوره بیماری های داخلی تنها با یک کلیک!

علم پزشکی به دلیل گستردگی وسیع به زیرشاخه‌های متعددی که به صورت تخصصی پیرامون بخش‌های مختلف بدن به تحقیق و بررسی می‌پردازد تقسیم می‌شود. پزشک داخلی متخصصی است که با مشاوره بیماری های داخلی به پیشگیری، تشخیص و درمان مشکلات و بیماری‌های بدون نیاز به عمل جراحی بزرگسالان می‌پردازد.

در بعضی مشاوره بیماری داخلی مشخص می‌شود که علائم مختص به یک ارگان و عضو نیست در این زمان پزشک داخلی پس ازگرفتن شرح حال بیمار، معاینه فیزیکی و بررسی‌های اولیه با توجه به علائم و شرایط، بیمار را به متخصص مربوطه ارجاع خواهد داد.

در چه زمانی به متخصص داخلی مراجعه کنیم؟

در زمان بروز علائم آنفولانزا (تب، سردرد، سرفه خشک، گلودرد، آبریزش بینی، گرفتگی بینی، دردعضلانی، خستگی)، کم کاری تیروئید (افزایش وزن، خستگی، خشکی پوست و مو، احساس سرمای مداوم)، چربی خون بالا (بالا بودن میزان کلسترول و تری‌گلسرید در آزمایش خون)، درد در قفسه سینه، فشار خون بالا، تنگی نفس و آسم به پزشک داخلی مراجعه شود.

پزشک داخلی در چه زمینه‌هایی تخصص دارد؟

پزشک داخلی با معاینات اولیه به اختلالات داخلی مانند فشار خون بالا ، بیماری‌های قلبی، دیابت، مشکلات ریوی، نارسایی کلیه، و مشکلات دستگاه گوارشی پی برده و مراحل اولیه درمان را آغاز می‌کند. متخصص داخلی پس از تفسیر آزمایش‌ها و اقدامات انجام شده ممکن است به مشکلات اساسی‌تر پی برده یا متوجه چندین بیماری همزمان شود؛ در این زمان با ارائه مشاوره پزشکی تلفنی، نیازها و چگونگی درمان را برای بیمار شرح خواهد داد.

از دیگر خدمات ارائه شده توسط متخصص داخلی می‌توان به جمع‌آوری، ثبت و تشکیل پرونده پزشکی برای بیمار، مشاوره در زمینه رژیم غذایی، آموزش و پیشگیری از بیماری‌ها، نظارت بر درمان و پیشرفت بیماری‌ها و… اشاره کرد.

مشاوره دکتر آنلاین داخلی رایگان

در زمان همگیری بیماری کرونا رفت و آمد به ویژه در مناطق پرخطری همچون بیمارستان و مطب پزشکان منع شده است حال آنکه تشخیص همین بیماری یا بیماری‌های دیگر و البته بررسی سلامت افراد به تایید نظر متخصص داخلی تهران و دیگر شهرها نیازمند است.

در این شرایط استفاده از مشاوره آنلاین رایگان یا مشاوره تلفنی با دکتر متخصص داخلی خدمتی است که در راستا سلامت هرچه بیشتر جامعه ارائه شده است. با این روش شما می‌توانید تمام سوالات خود پیرامون بهداشت، سلامت و علائم انواع بیماری‌ها را مطرح کنید تا متخصص داخلی در تهران و سایر شهرها با بررسی تمامی جوانب تجویز لازم را انجام دهد. نکته مهم دیگر این است که این مشاوره پزشکی رایگان بوده و نیازی به پرداخت هزینه ویزیت بابت  مشاوره رایگان دکتر داخلی وجود ندارد.

تفاوت پزشک داخلی و عمومی چیست؟

پزشک عمومی تنها دوره 7 ساله پزشکی را گذارنده در صورتیکه متخصص داخلی بعد از گذراندن این دوره  4 سال دوره تخصصی را طی می‌کند.

تفاوت پزشک خانواده و پزشک داخلی چیست؟

پزشک داخلی متخصص بیماری‌‌های بزرگسالان است در حالیکه پزشک خانواده مراقبت‌های لازم درخصوص تمامی افراد خانواده در تمام گروه‌های سنی را برعهده دارد.

آیا پس از مشاوره با پزشک متخصص داخلی باید به صورت مستمر تحت نظر همان دکتر بود؟

خیر در هر ویزیت دکتر انلاین داخلی رایگان می‌توان پزشک موردنظر را انتخاب کرد اما با توجه به اهمیت اطلاع از پیشینه درمان و پرونده پزشکی بیمار، بهتر است همواره تحت نظر یک متخصص داخلی آنلاین رایگان باشید.