پیشرفته
جستجو
 1. خانه
 2. مشاوره پزشکی
 3. مشاوره خانواده

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده

زندگی بشر در بستر خانواده شروع شده و شخصیت هر انسان با تربیت خانوادگی او شکل می‌گیرد، در نهایت پایه و اساس جهان‌بینی و نوع نگرش هر فرد نسبت به زندگی و هدفی که او برای رسیدن به آن در تلاش است از خانواده او نشات خواهد گرفت.

خانواده ما افرادی هستند که از بدو تولد در کنارشان زندگی خود را شروع می‌کنیم. در نرمال‌ترین حالت، خانواده متشکل از پدر و مادر و فرزندان خواهد بود اما شرایط زندگی می‌تواند افراد و نقشی که آنها در خانواده دارند را تحت تاثیر خود قرار دهد.

فواید مشاوره خانواده چیست؟

مشاور یا درمانگر شما در ابتدا معضلات و مشکلات موجود در خانواده را آنالیز کرده و به چیستی و چرایی پیدایش هر یک از مشکلات می‌پردازد. مشاور خانواده به عنوان یک فرد بی‌طرف صحبت‌های اعضای خانواده را شنیده و با دید شخص سوم و بدون جانب‌گرایی کم و کاستی‌ها را بررسی کند.

یکی از مزایای مشاوره روانشناسی تلفنی رایگان این است که این مساله موجب می‌شود تا هر فرد راحت‌تر از اشتباهات و نواقصی که از سمت او صورت گرفته مطلع شده و نسبت به تکمیل وظایف و نقشی که در خانواده به عهده دارد عمل کند. به این منظور، با توجه به رابطه افراد و نوع مشکل ممکن است مشاور خانواده ر از جلسات فردی یا گروهی برای رفع مشکل استفاده کند.

برای رفع چه مشکلاتی از مشاوره خانواده کمک بگیریم؟

مشاوره خانواده، متخصص بهداشت روان افراد است از این رو در هر زمان که مشکلات روحی و روانی موجب اخلال در روند زندگی عادی شما شود می‌بایست با یک مشاور حاذق صحبت کنید.

عموما موارد زیر بیشترین ضربه‌های روحی را بر انسان وارد می‌کند:

 • غم و اندوه حاصل از فراغ یا از دست دادن عزیزان
 • ناهنجاری‌های رفتاری کودکان
 • ناتوانی در برقراری ارتباط
 • مشکلات پس از طلاق و جدایی
 • اختلافات زناشویی و مشکلات منتهی به روابط جنسی
 • اعتیاد به مواد مخدر و راونگردان
 • مشاوره پیش از ازدواج
 • ضربه‌های وارد شده در اثر مشکلات مالی و ورشکستگی
 • استرس، اضطراب، مشکلات مرتبط با نابود یا کمبود اعتماد به نفس و….

هزینه‌های مشاوره خانواده:

تحت پوشش بیمه قرار نگرفتن هزینه‌ ویزیت‌های مشاوره به علاوه مشکلات مالی سبب شده تا بعد روح و روان به اندازه جسم و ظاهر مورد توجه افراد نباشد؛ حال آنکه همین مشکلات روحی و روانی زمینه اصلی به وجود آمدن بیشتر بیماری‌های حاد جسمی بوده‌اند.

در حال حاضر، به دلیل شیوع بیماری کرونا و مشکلات حاصل از آن مانند افسردگی، رکود اقتصادی، مرگ نزدیکان و… بیش از پیش نیاز به حضور یک مشاوره خانواده رایگان احساس می‌شود. منع عبور و مرور، ازدحام و ترافیک موجب شده تا با استفاده از تکنولوژی و در بستر اینترنت خدمات مشاور آنلاین رایگان و در صورت نبود امکانات مورد نیاز، از طریق مشاوره خانواده تلفنی رایگان 24 ساعته ارائه شود.

با استفاده از این روش می‌توانید با در اختیار داشتن شماره مشاوره خانواده شبانه روزی بدون محدودیت زمانی و مکانی از خدمات بهترین مشاوران خانواده سراسر کشور رایگان استفاده کنید. این روش علاوه‌بر مزیت احساس آرامشی که در فضای امن مورد نظر شما در زمان مشاوره ایجاد می‌کند، از رفت و آمدهای غیرضروری که خطر انتقال ویروس کوید 19 و ابتلا به بیماری کرونا را افزایش خواهد داد جلوگیری خواهد کرد.

در مشاوره آنلاین خانواده شما با بررسی‌های لازم می‌توانید مشاور مورد نظر خود را انتخاب کرده و در جلسات بعد از پیشینه مشاوره‌های گذشته استفاده کنید.

آیا بی‌میلی جنسی در دستهمشکلات روحی است یا بیماری‌های جسمی؟

مشکلات جنسی زوجین به دلایل متعدد رخ می‌دهد. به جهت پیگیری و درمان ابتدا مشکل را با یک مشاور خانواده در میان گذارید تا شما را از ادامه روند درمان و مراجعه به پزشک مناسب راهنمایی کند.

دوره درمان چند روزه است؟

با توجه به نوع مشکل و شخصیت افراد درگیر نحوه درمان و مدت زمان متفاوت خواهد بود اما به طور کل پروسه حل اختلالات رفتاری مانند دردهای جسمانی نبوده که با مصرف دارو و مسکن التیام پیدا کند.

ایا امکان استفاده از مشاوره خانواده تلفنی رایگان در سراسر ایران وجود دارد؟

بله امکان استفاده از خدمات آنلاین یا مشاوره خانواده تلفنی از تمام مناطق ایران وجود دارد..

شماره مشاوره رایگان خانواده را از کجا پیدا کنیم؟

جهت استفاده از مشاوره تلفنی خانواده مشخصات درمانگر مورد نظر و راه‌های ارتباط با او را از طریق همین صفحه دریافت کنید و یا با شماره 79283000-021 تماس بگیرید.