پیشرفته
جستجو
 1. خانه
 2. مشاوره روانشناسی تلفنی شبانه روزی
مشاوره روانشناسی تلفنی شبانه روزی

مشاوره روانشناسی تلفنی شبانه روزی

مشاوره روانشناسی تلفنی شبانه روزی

مشاوره روانشناسی تلفنی شبانه روزی  یکی از خدماتی است که امروزه انجام می شود. از آنجایی که مشکلات مردم زیاد است و همچنین دغدغه های زندگی و فشارهای روانی دور از تحمل شده نیازمند یک مشاور در تمام ساعات شبانه روز هستیم تا بتواند با ما در ارتباط باشد و از مشکلات و مسائل ما آگاهی یابد و راهنمایی های لازم را برای ما فراهم آورد.

مشاوره روانشناسی تلفنی شبانه روزی دارای مزایایی مانند انواع مشاوره ها است با این تفاوت و مزیت که بصورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی هستند. مشاوره روانشناسی تلفنی شبانه روزی با روشهایی موثر در تمام ساعات شبانه روز به مردم کمک می کند که مسائل خود را حل کنند.

تاثیرمشاوره روانشناسی تلفنی شبانه روزی چگونه است؟

اگرچه در قدیم کاربرد خدمات مشاوره تلفنی رواج نداشت و از پیشرفت چشمگیری برخوردار نبود اما در حال حاضر این خدمات پیشرفت کرده و یکی از دلایل آن دسترسی همه مردم به تلفن و اینترنت می باشد. همه ی ما در زندگی با چالش ها و مسائلی روبه رو می شویم که حل آن از عهده ما خارج است و نمی توانیم مشکلات و مسائل پیش رویمان را خودمان حل کنیم بنابراین سعی می کنیم با دیگران مشورت کنیم و از آنها راهنمایی بگیریم. چون ممکن است افرادی که انتخاب می کنیم از آگاهی بالایی برخوردار نباشند و در انتخاب درست مسیر راه نادرست را به ما نشان دهند بهتر است با مشاور صحبت کنیم.

در اینجا یک سوال مطرح می شود و آن هم این است که مشاوره چیست؟ فرایندی که در آن به افراد کمک می کند تا بتوانند به درستی هدف های خود را تعیین کنند و یک تصمیم درست و کامل بگیرند. با استفاده از این فرایند می توان مشکلات مختلفی را حل نمود.

شخص مشاور نیز فردی است که پای صحبت های شما مینشیند و به طور کامل با جزئیات تمام موضوع را مورد بررسی قرار می دهد تا قادر به ارائه راه حل های موثر باشد

مشاوره‌ی تلفنی ازدواج2

توانمندی های مشاور

 • مشکلات و مسائل مختلف را تجزیه و تحلیل کرده و مطالب آن را استنتاج کند.
 • فکری خلاق و نوآور داشته باشد.
 • قادر باشد همه هیجانات انسان همچون غم، امید، خوشبختی، صمیمیت را احساس کند.
 • بتواند به خوبی در بین مردم صحبت کند.
 • در موقعیت های بحرانی بتواند به خوبی تصمیم بگیرد.
 • در صورتی که فرد مشاوره گیرنده از او انتقاد و تحقیر کند و یا نسبت به او رفتارهایی همچون خشم و بی اعتنایی داشته باشد ظرفیت تحمل آن را داشته باشد.
 • بتواند به راحتی با دیگران رابطه برقرار کند و منظور و مفهوم حرف هایش را به خوبی منتقل کند.

 

روانشناسی مشاوره

روانشناسی مشاوره یکی از زیرشاخه های روانشناسی است که در آن سعی می شود به مراجع کمک کند. ایجاد ارتباط بین مشاوره و مراجع منجر به بررسی کردن موضوعات مختلفی شد که مراجع مختلف از آن عاجز و ناتوان بودند و درصدد راه حل برای آن برآمدند. هنگامی که با استفاده از روانشناسی مشاوره بخواهیم به نتیجه ی دلخواهمان دست یابیم قانون های متفاوتی بیان می شود که در حیطه مشاوره این قانون ها نیز متفاوت اند. اگر دقت کرده باشید مراحل انجام یک مشاوره همانند راهنمایی می ماند‌ که حیطه های بسیار گسترده ای را شامل می شود و می تواند همه ی موضوعات مختلف زندگی باشد فردی، اجتماعی و انسانی را در برگیرد.

اگر بخواهیم هدف کلی روان شناسی مشاوره را بیان کنیم این است که شناسایی فرد توسط خودش را امکان پذیر سازد. این عمل می تواند با استفاده از شیوه هایی مطرح گردد. این شناسایی دارای مزایایی می باشد که از جمله آن ها می توان به موثر و خلاق بودن انسان ها اشاره کرد. روش هایی که در روانشناسی مشاوره بیان می شود به انسان ها کمک می کند که فرد وضعیت فعلی خود را درک کند.

 روانشناسی مشاوره دو هدف را دنبال می کند:

 1. هدف های آنی
 2. هدف های غایی

هدف های آنی روان شناسی مشاوره در واقع شناخت و استفاده از شیوه هایی می باشدکه ما را در مسائل مختلف یاری می نماید و به ما کمک می کند راحت تر مشکلاتمان را حل کنیم. این مشکلات متفاوت می باشند و شامل موضوعاتی همچون تحصیل، خانواده، شغل و … هستند. روش هایی که در برطرف شدن این مشکلات مطرح می گردد منجر به درمان اتفاقات قبل از حادثه می شوند و از هدر رفتن سرمایه مادی و معنوی جلوگیری می کند.

هدف نهایی روانشناسی مشاوره استفاده از شیوه هایی است که فرد را قادر می سازد تا بتواند با بینشی درست مسائل را حل کند و به صورت عقلی رفتار کند. در روانشناسی مشاوره مکتب هایی بیان می شود. در این میان چندین مکتب از اهمیت بیشتری برخوردارند. این مکتب ها عبارتند از: مکتب مشاوره مستقیم، مکتب مشاوره غیر مستقیم، مکتب مشاوره نیمه مستقیم.

مشاوره روانشناسی تلفنی شبانه روزی

مشاوره خانواده

اگر از نظر خانوادگی به مشکل برخورده اید می توانید با مشاورین و روانشناسان این حیطه به گفتگو بپردازید و مشکلاتتان را بیان کنید این روانشناسان می توانند مسیر درست را نشان دهند و به شما در حل مشکل کمک کنند. سعی کنید که به هیچ وجه مسائل و مشکلاتتان را با آشنایان، دوستان و فامیل در میان نگذارید چرا که آن ها از آگاهی بالایی برخوردار نیستند و به علت هایی مانند دوست داشتن شما نظراتی را به شما منتقل می کنند که اصلا صحیح نیست و وضعیت خانوادگی شما را نه تنها بهبود نمیبخشد، بلکه بدتر می کند.

مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج یکی دیگر از مشاوره های روانشناسی محسوب می شود. در این نوع مشاوره سعی می شود به زوجینی که توانایی حل مشکلات خودشان را نداشته اند کمک کنند. هدف اصلی مشاوره ازدواج این است که آشفتگی های رابطه و یا ناراضی بودن یکی از زوجین در رابطه را حل کند.

مشاوره کودک

معمولا کودکان نیز با مشکلاتی مواجه می شوند که از جمله این مشکلات می توان موضوعاتی مانند بیش فعالی، استرس، اضطراب، اوتیسم و مشکلاتی از قبیل پرخاشگری کم رویی، شب ادراری، مشکلات جنسی کودکان و…. را نام برد. روانشناسان و مشاورین کودک برای این قبیل مشکلات راه حل هایی مفید و موثر دارند که بسیار کارآمد است. مشاوره تلفنی روانشناسی شبانه روزی یکی از بهترین های راههای ارتباطی ما با مشاور می باشد و دارای مزایای بیشماری است که در اینجا چند نمونه از آن ها را ذکر می کنیم.

مشاوره تلفنی روانشناسی شبانه روزی کمک می کند که بتوان با سرعت بیشتری مشاور دلخواه را یافته و شخصی را انتخاب کرد که بسیار باتجربه و کاردان است و بتواند مسائل و مشکلات را به خوبی بفهمد و روشهایی را برای حل آنها به شما ارائه دهد.

مزایا مشاوره تلفنی

 • به دلیل تلفنی صحبت کردن با مشاور می توانید بدون خجالت مشکلاتتان را مطرح کنید و این اطمینان را داشته باشید که حرف های شما کاملا محرمانه باقی می ماند.
 • در زمان صرفه جویی می شود چرا که دیگر نیازی به رفت و آمد و مراجعه حضوری و تعیین وقت مشاوره نمی باشد.
 • همه ی افراد در هر کجای ایران می توانند از خدمات مشاوره تلفنی شبانه روزی بهرمند شوند.

کلبه سلامتی مجموعه ای است که در راستای خدمات مشاوره تلفنی شبانه روزی روانشناسی فعالیت گسترده ای دارد. این مرکز از متخصصان با تجربه و کاردانی در این مسیر استفاده می کند و می تواند راهنمایی های بسیار مفیدی را به مردم ارائه دهد. شما می توانید برای ارتباط با متخصصین مجرب با شماره تلفن 02170707018 تماس حاصل فرمایید و مشکلات خود را مطرح کنید.

 • به اشتراک گذاشتن:

نظر دهید