این جستار شامل 1 پاسخ ، و دارای 2 کاربر است ، و آخرین بار توسط دکتر مریم صلاحیان _ متخصص همیوپاتی دکتر مریم صلاحیان _ متخصص همیوپاتی در 2 سال، 9 ماه پیش بروز شده است.

• نویسنده

1355
    مشارکت کننده

با سلام و خسته نباشید خدمت شما .من 5 ماه پیش عمل پلیپ رحم انجام دادم و از اون به بعد پریود نشدم .قبل از عملم اصلا مشکل تاخیر در پریود نداشتم .به پزشکم که مراجعه کردم برام آزمایش هورمونی و سونوگرافی تجویز کرد که هیچ مشکلی نداشتم.حالا دکترم میگه داری یایسه میشی.خیلی نگرانم.در ضمن 38 سالم هست.میخواستم بدونم ممکن دیواره رحممو زیاد تراشیده و این باعث شده که پریود نشم؟چون بار اخری که رفتم پیشش گفت دیواره رحمت نازک شده 6میل بود. در ضمن 4تا امپول پرژسترون هم زدم و قرص ویتا گینوس هم خوردم ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام. انجام عمل جراحی پولیپ به خودی خود از عوامل قطع پریودی نمی باشد. مگر اینکه ان را به عنوان عاملی استرس زا برای شما در نظر بگیریم. با اینحال سایر علل ان باید مورد بررسی قرار بگیرد از جمله باراداری اختلالات هورمونی که از جمله مهمترین علل قطع قاعدگی هستند. در صورتی که از بین همه عوامل ازمایشات هورمونی نشان از شروع زودرس یایسگی در شما دارد میتوان با برخی داروهای هورمونی ان را به تاخیر انداخت. در این زمینه با پزشک خود مشورت کرده و نگرانی خود را درمیان بگزارید. مصرف برخی داروهای گیاهی مانند دمنوش
    چای یا عرقیاتی مثل رازیانه البته با مشورت متخصصین طب سنتی یایسگی را با تاخیر انداخت.

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.