این موضوع شامل 3 پاسخ ، و دارای 4 کاربر است ، و آخرین بار توسط  M در 7 ماه, 1 هفته پیش بروز شده است.

در حال نمایش 4 نوشته - 1 تا 4 (از کل 4)
  • نویسنده

mehdi hasanzade
    مشارکت کننده

من همیشه نفخ معده دارم و اگه یهو غذا بخورم خیلی اذیت میشم که دیگه نمیتونم غذا بخورم راهنماییم کنید.

نفخ یکی از شایع ترین علل مراجعه به پزشک است. این وضعیت به خودی خود یک علامت است پس به علایم همراه ان توجه کنید و انان را به پزشک گزارش دهید تا بیماریهای مهم ایجاد کننده نفخ پنهان نمانند. ولی با اینحال در اکثر موارد عادات غذایی نامناسب در دراز مدت از مهمترین علل ان هستند. افراد با زمینه اضطرابی هم شانس بیشتری برای نشان دادن این علامت دارند. پس از مهمترین راههای درمان ان اصلاح الگوی تغذیه و نحوه غذا خوردن و نیز اصلاح الگوی زندگی می باشد
    درمانهای طب رایج در این زمینه اغلب موقت خواهند بود. طب سنتی ایرانی و همیوپاتی درمانهای پایدار تری ایجاد خواهند نمود
    با سپاس فراوان

سنشون رو ذکر نکردن چون در صورتی که سن بالای 40 سال داشته باشن بهتره اندوسکوپی بشن در صورتی که سنشون کمتر از 40 سال باشه توصیه هایی از قبیل غذا خوردن اهسته و جویدن کامل غذا ،عدم نوشیدن آب بین غذا ،محدودیت مصرف حبوبات و یه قرص دایمتیکون بعد از غذا واسشون توصیه میشه

M
    مشارکت کننده

سلام
    آیا درمان کاملی برا نفخ معده هست؟
    چون خودم چند ماهی هست که ازش رنج میبرم .
    صبحا با دردش بیدار میشم ،بعد و قبل از غذا و بیشتر مواقع حتی شب موقع خواب … حتی سعی میکنم غذای سبک و بدون روغن مصرف کنم
    لطفآ راهنمایی کنید

در حال نمایش 4 نوشته - 1 تا 4 (از کل 4)