این جستار شامل 1 پاسخ ، و دارای 2 کاربر است ، و آخرین بار توسط دکتر مریم صلاحیان _ متخصص همیوپاتی دکتر مریم صلاحیان _ متخصص همیوپاتی در 2 سال، 5 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
  • نویسنده

elnaz mohamadpour
    مشارکت کننده

سلام
    به مدت 3ماهه که در ناحیه بالاتراز حلق وانتهای بینی و پشت زبان کوچک احساس یه جور برجستگی آزار دهنده مزمن دارم.
    وقتی میخوابم و بیدار میشم موقتا خوب میشه. و به تدریج در طول روز بدتر میشه. مرد 38 ساله هستم
    به متخصص داخلی مراجعه کردم سیتی اسکن سینوس در ناحیه کرونال نوشت . وقتی نشونش دادم گفت هیچی توی عکس دیده نمیشه .بنابراین به احتمال زیاد باید رفلاکس باشه . برام امپرازول تجویز کرد وبعد از 2 هفته که خوردم و خوب نشدم به متخصص گوش وحلق وبینی مراجعه کردم . اونم با دیدن عکس ومعاینه حرف دکتر داخلی رو تایید کرد. و دوباره همون دارو رو تجویز کرد.ولی بعد از تمام کردن دوره دارویی 2 ماهه اصلا بهتر نشدم .
    ممکنه راهنمایی بفرمایید.

دکتر مریم صلاحیان _ متخصص همیوپاتیReply شهریور 24, 1394 / 9:31 ق.ظ
    سلام دوست گرامی. احساس توده در ناحیه حلق و گلو و ابتدای مری علل مختلفی دارد. که ابتدا باید علل مهم ان از جمله توده های بدخیم و خوش خیم بررسی گردد. که مستلزم گرافی های خاص از ناحیه حلق و مری می باشد.. لذا در صورتی که این اقدامات صورت گرفته و توده ای مشاهده نشده است سایر علل به تربیت اهمیت قابل بررسی هستند.
    یکی از مهترین انها برگشت اسید معده است. که علاوه بر مصرف دارو یکسری اقدامات خاص برای رفع برگشت اسید قابل انجام است مثل خوردن یک لیوان اب نیم ساعت قبل از خواب. صرف اخرین وعده غذایی دو ساعت قبل از خواب. قرار دادن سر کمی بالاتر از سطح شکم در هنگام خواب. در صورت.ایجاد زخم ناشی از برگشت اسید مصرف دارو و اقدامات مراقبتی فقط برگشت اسید را کنترل میکنند و بهبود زخم در دراز مدت رخ می دهد..
    از دیگر علل ان خراشیده شدن گلو توسط یک ماده غذایی دارای زوایای تیز. عادت به مصرف مواد غذایی خاص و یا داغ. سیگار. قهوه . الکل. همچنین بزرگ شدن خود زبان کوچک می باشند. همینطور گاهی افت ناحیه حلق و بجا ماندن التهاب مزمن ناشی از ان می تواند از علل ان باشد.
    و یکی از رایج ترین علل احساس توده در گلو افزایش انقباض عضلات حلق و ابتدای مری می باشد که از مهمترین علل ان تنشهای عصبی و روحیست و با طب همیوپاتی به راحتی قابل درمان است.
    برگشت اسید معده نیز علاوه بر طب رایج از طریق طب مکمل( طب همیوپاتی و طب سنتی ایرانی) به راحتی قابل درمان است.
    همینطور گاهی گیر کردن پوسته مواد غذایی به طور واقعی چنین حالتی را باعث می شود که در طب سنتی طی عمل تول گیری خارج می گردد.
    جتن دریافت مشاوره تلفنی به صفحه اختصصای بنده مراجعه و با توجه به روزها و ساعات انلاین و داخلی تماس حاصل نمائید.
    باتشکر

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)