صفحه اصلی انجمن ها روانشناسی لطفا پاسخ بدید ممنون

این موضوع شامل 1 پاسخ ، و دارای 2 کاربر است ، و آخرین بار توسط علیرضا مقصودلو _ کارشناس ارشد روانشناسی عمومی علیرضا مقصودلو _ کارشناس ارشد روانشناسی عمومی در 1 سال, 5 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 2 نوشته - 1 تا 2 (از کل 2)
  • نویسنده

من چند وقتی میشه وقتایی ک عصبی میشم تمام بدنم مخصوصا پاهام شروع میکنه ب لرزیدن وقتایی هم ک خیلی عصبیم و دراز میکشم تمام بدنمو جم میکنم و یه جورایی بدنم بی حس میشه و نمیتونم تکون بخورم
    اصلا نمیتونم حرف بزنم هر کسم ک دورم باشه فقط میگم تنهام بزاره نمیدونم اگه میشه کمکم کنید

سلام
    ضروری است که به پزشک مغز و اعصاب مراجع کنید تا احتمال وجود مشکل پزشکی‌ (نه روانی‌) ردّ شود.

فقط بعد از اینکه مطمئن شدید که نشانگانی که گفتید (بی‌حسی و لرزش) مربوط به عامل فیزیکی و مغزی نیست (که ضروری است در اولین فرصت با مراجع به پزشک مغز و اعصاب از آن اطمینان حاصل کنید)، با روانشناس برای حال مشکل مشاوره فرمایید.

اگر مشکل عامل فیزیکی نداشته باشد، به احساسات و هیجانهای منفی‌ سرکوب شده در زندگی‌ شما برمیگردد…که بر اثر رویدادی اخیر این فرصت را یافته‌اند که به صورت علائم فیزیکی‌ (که ذکر کردید) خود نمایی کنند و خود را ظاهر کنند.

احساسات منفی‌ از قبیل خشم، گناه، ترس، اضطراب، و وحشت چرخه‌ای مخرب ایجاد میکنند…در صورت لاینحل ماندن به علاوی استرس ممکن است بصورت علائم فیزیکی‌ ظاهر شوند.

برای حل مشکل، روانشناس احساسات خفته را از طریقه ارزیابی افکار و باورهای شما ارزیابی می‌کند و در جهت تعدیل و سامان دادن به آنها، اقدام.

تکنیک ریلکسیشن (آرامسازی) موقت مفید میتواند باشد برای کنترل علائم ثانویه…اما ریشهٔ‌ مشکل را نه تنها برطرف نمیکند که به آن مجالی برای سرکوبی بیشتر میدهد.

تکنیک کنترل خشم هم وضعیت مشبهی دارد که در جای خود مفید است و از تشدید مشکل جلوگیری می‌کند ولی‌ جایگزین حل بنیادین مشکل نمی‌باشد،

ممکن است روش دارو درمانی را ترجیح دهید که البته این روش به تنهایی کارساز نیست مگر برای کنترل علائم مشکل زا.

تاکید می‌کنم…در ابتدا و بدون تاخیر به پزشک مغز و اعصاب برای ارائه شرح حال و برسی‌ پزشکی‌ مراجعه نمایید.

در حال نمایش 2 نوشته - 1 تا 2 (از کل 2)