این جستار شامل 1 پاسخ ، و دارای 2 کاربر است ، و آخرین بار توسط دکتر نسرین میرزایی_ متخصص اعصاب و روان دکتر نسرین میرزایی_ متخصص اعصاب و روان در 3 سال، 11 ماه پیش بروز شده است.

• نویسنده

سلام پزشک عزیز
    من مدتهاست به دلیل بیکاری و وسواس فکری شدید و فیلسوف معابانه، دچار گوشه نشینی و افسردگی حاد شده ام، و جهت تسکین درد افکارم به شکل تفننی درگیر استعمال مواد مخدر شده ام و در صورت عدم مصرف تنها به خودکشی و مرگ می اندیشم طوری که هفته ی پیش اقدام به خودکشی با گاز مونوکسید کربن کردم و بی حاصل بود…
    تنها دارویی که با تحقیق به آن رسیدم و با مصرف چند ماهه حالم را بهتر کرد سیتالوپرام بود که با قطع کردنش اثرات مثبتش از میان رفتند، البته فکرم درد میکند و چشمانم چیزهایی را دیدندو خواندند که حال مرگ را شیرین ترین رویای زندگی ام میبینم
    با این که میدونم اثر این زخم ممکنه کم رنگ بشه ولی هرگز رفع نمیشه و مس هم هیچ وقت تبدیل به طلا نمیشه و بلعکس، با این حال تصمیم به دوری از مواد و استفاده ی مجدد از سیتالوپرام گرفته ام تا تنها، وقت بگذرانمو خودم رو فراموش کنم.
    با این اوصاف با توجه به اینکه هر شخصی با توجه به موقعیتش نسخه ی خاص خودش رو داره چه تجویز میکنید دکتر گرامی؟

سلام دوست عزیز. همونطور كه گفتيد هر شخصي نسخه ي خاص خودشو داره. شما خودتون تحقيق مي كنيد و تصميم مي گيريد و انجام ميديد.
    مثل اينه كه شما عفونت تنفسي يا پوستي بگيريد و خودتون تحقيق كنيد و ببينيد چه دارويي بايد مصرف كرد. ديگران در زندگي شما چه نقشي دارند؟
    شما مشكل اصلي تون “خوددرماني” و كمك نگرفتن از ديگرانه، حتي وقتي درباره ي مسئله دانش و تخصص نداريد. بنظر مياد از خودتون توقع داريد همه كار توان و همه چيز دان باشيد.
    باورتون هم اينه كه زخم تون فقط كمرنگ خواهد شد ولي رفع نميشه و ميخواهيد وقت بگذرونيد و خودتون رو فراموش كنيد.
    بنظر بنده شما دچار افسردگي شديد هستيد و بايد به روانپزشك مراجعه كنيد تا با درمان دارويي و رواندرماني بهبود پيدا كنيد.

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.