صفحه اصلی انجمن ها روانشناسی فراموشی یا کو هوشی

این موضوع شامل 1 پاسخ ، و دارای 2 کاربر است ، و آخرین بار توسط مدیر سایت مدیر سایت در 1 سال, 5 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 2 نوشته - 1 تا 2 (از کل 2)
  • نویسنده

پسری هستم 26 ساله – 3 ساله عقد کردم و سربازیم تموم شده و دنبال کار میگردم.
    مشکل من کبود حافظه و تمرکز و …-
    از سال اول دبستان تا اوایل دبیرستان دانش اموزی باهوش و حاضر جواب بودم. معدلم از 20 به 18.80 رسید.
    از اوایل دبیرستان گه گاهی پیش می امد که درس هایی که میخواندم یادم مرفت . کمی ایکیو پاین می امد. سوالی که میپرسیدن باید 2 بار تکرار میکردند تا متوجه شوم.
    تا حتی بعضی وقت ها 20-30 سوال با جواب رو از حفظ میگفتم و فردای ان روز برای ارائه حتی نمی توانستم یک سوال جواب بدهم.
    شعر حفظی هم همین طور انگار نه انگار که حفظ بودم.
    از اول دبیرستان تا سوم معدلم از 18.80 به 17.5 رسید اما سال سوم متوسطه نزدیک عید بود که به یک باره و شاید طی دو هفته هوش و حافظه و ایکیو من بسیار بد شد.
    برای امتحانات که میخواستم درس بخونم با خوندن 2-3 خط از کتاب بدون اینکه بفهمم خوابم میبرد و بعد از 2-3 ساعت خواب بدار میشدم و باز شروع به درس خواندن می کردم و باز همین اتفاق می افتاد.
    مثل اینکه مخم هنگ کنه و ریست بشه . طی 3-4 ماه معدلم اومد 10 . کنکور دادم 2 بار و وارد دانشگاه شدم.
    کم کم یه ذره اوضاع بهتر شد ولی خوب نبود. چون خودم رو میکشتم تا یک کتاب 300 صفحه رو یک ماه یک بار بخونم.تا الان همین مشکل رو دارم. هوش و حواس ندارم .
    با من که حرف میزنند نمی فهمم چی میگن و باید دو بار حرفشون رو تکرار کنند توی صحبت کردن مشکل دارم. یعنی نمیدونم چی بگم.
    کتاب داستان هم که میخونم وقتی یه 3-4 تا صفحه خخوندم یه دید کلی از داستان دارم و دقیق اتفاقات یادم نیست.
    توی خوندن هم بعضی وقت ها باید دو بار بخونم تا متوجه بشم چی نوشته. فعلا کلافه شدم. خیلی مطالعه و کتاب خوندن رو دوست دارم و دارم دیوونه میشم .
    چون هر چی میخونم فایده نداره و اصلا انگار نه انگار که کتاب خوندم. خواهش به دادم برسیین. ذهن مبتکری دارم. توی خلاقیت خیلی واردم.
    اما مشکلم همین به یاد اوردن مطالب . حفظ مطالب هست. اگه مشکلم حل بشه مطمئن هستم چیزای خیلی خوبی اختراع می کنم.
    خواهشا به دادم برسید. خانومم که با من حرف میزنه خیلی وقتها فقط میگم اره- بله چون نمیفهمم چی میگه.

مدیر سایت
    مدیر سایت
    کلید دار

سلام. ممنون بابت اعتمادتون به مجموعه کلبه سلامتی، لطفا با شماره 02188996221 تماس بگیرید روانشناسان ما راهنماییتون میکنند.

در حال نمایش 2 نوشته - 1 تا 2 (از کل 2)