این موضوع شامل 1 پاسخ ، و دارای 2 کاربر است ، و آخرین بار توسط علیرضا مقصودلو _ کارشناس ارشد روانشناسی عمومی علیرضا مقصودلو _ کارشناس ارشد روانشناسی عمومی در 1 سال, 5 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 2 نوشته - 1 تا 2 (از کل 2)
  • نویسنده

سلام من يه پسر ٤/٥ ساله دارم كه دكتر تشخيص بيش فعالي داده و ريتالين تجويز كرده ولي در مقالات خوندم كه بعد از قطع دارو علايم دوباره برميگرده البته دكتر گفته طول درمانش با دارو ٢ سال هست ميخوام بدونم بهد از اين دو سال باز علايم بر ميگرده يا مشكلش رفع ميشه؟

سلام
    در مورد بیش فعالی‌، تشخیص و درمان به عوامل متعددی منوط است . مثلا شدت علائم مرتبط با بیش فعالی‌…آیا خطرناک هستند یا صرفاً نگران کننده اند؟ عوامل محیطی‌ و تغذیه و…

اینکه چه میزان، و چه مدت دارو مصرف کنند هم از الان معلوم نیست…بعضی‌ این مساله را پشت سر میگذارند بعد از سالیان

…بعضی‌ هیچوقت از این حالات خارج نمیشوند…

قبل از ادامه تاکید کنم که ريتالين را باید فقط و حتما به میزان تجویز شده و سر وقت مصرف کرد…

در مورد بیش فعالی‌ کودک، نورو فیدبک هم عموما یک راهکار درمانی است…تکرار می‌کنم من اطلاعات کلی‌ و عمومی در مورد بیش فعالی میدهم..رواندرمانی باید با اشراف بر جزئیات منحصر به فرد هر مورد اعمال شود.

نورو فیدبک به ۴۰ جلسه احتیاج دارد و باید با مهارت و توجه و ظرافت اعمال شود. در انتخاب محل دقت کنید…اگر این راهکار بر روی فرزند شما در جهت درمان و تعدیل رفتار جواب مثبت دهد، اثر آن‌ ماندگار است…

دارو درمانی در نمای کلیش نسبتا به زمان بیشتری نیاز دارد و برای بسیاری به تداوم مصرف در تمام عمر نیاز است.

بیش فعالی‌ مثل این است که اطلاعات مختلف (مثلا صدای ماشین، تلویزیون، صحبت بچه ها، صحبت معلم، وزش باد، یا هر محرکی) از محیط از چند دریچه (در مقام استعاره ) وارد مغز میشود با هم، و نه تنها مجال تمرکز گزینشی را نمیدهتد، بلکه از چند دریچه هم خارج میشوند و سبب حواس پرتی میشود…در اشخاص عادی، این اطلاعات از یک دریچه وارد و پردازش گزینشی میشود و در مورد آن‌ تصمیم اتخاذ میشود بدون اینکه سر خود خارج شوند. شخصی‌ که این مشکل را دارد، نمی‌داتد که مغز او دارای مشکل پردازشی است و در مقام مقایسه تلویحی با دیگران، دچار تشویش و عصبانیت هم میشود، که این مهم، اهمیت مدیریت محیط برای این کودکان را خاطرنشان میکند.

با روانشناس کودک مشورت کنید. (نه روان پزشک که با گرایش دارو درمانی راحت ترند)، شخصی‌ باشد مجرب در زمینه کودک، با صبر و حوصله و مشورت چنین روانشناسی‌ را پیدا کنید.

نوروفیدبک برای بیش فعالی کودک خوب است و اثر آن‌ همیشگی‌ است. به این معنی که دریچه‌های مغز کودک (در مقام استعاره عرض می‌کنم) تحت کنترل قرار میگیرند.

اگر نوروفیدبک برایتان مقدور بود، در انتخاب مرکز بینهایت دقت کنید. اگر اندکی‌ و فقط اندکی‌، دستورات دقیق و مراحل ظریف این گرایش درمانی، رعایت نشود، اثر نمیکند…متاسفانه گروهی نه مهارت کافی‌ دارند، نه تجربه،و نه وجدان کافی‌.

در حال نمایش 2 نوشته - 1 تا 2 (از کل 2)