این جستار شامل 1 پاسخ ، و دارای 2 کاربر است ، و آخرین بار توسط دکتر نسرین میرزایی_ متخصص اعصاب و روان دکتر نسرین میرزایی_ متخصص اعصاب و روان در 3 سال، 9 ماه پیش بروز شده است.

• نویسنده

hermes
    مشارکت کننده

با سلام
    حدود دو ماه پیش به یک باره دچار درد شدید و ضربه های محکم قلب شدم در حدی که که احساس کردم قلبم از جا داره کنده میشه، رفتم دکتر و نوار قلب گرفتم ولی چیز خاصی نبودگفتن به احتمال از سیگار زیاده و من سیگار رو ترک کردم، آزمایش چکاپ کامل دادم ولی بجز چربی خون جزیی اختلال دیگه ای وجود نداشت
    تپش قب و لرزش بدن و یخ شدن دست و پا و گرفتگی رگهای گردن و تپش اونها باعث شد دکتر پراپرانول تجویز کنه ولی پراپرانول وضعیت رو بهبود نداد و دکتر سرتالین و الپرازولام تجویز کردن
    حالا با گذشت چند هفته از مصرف داروها وضعیتم بهتر شده ولی هنوز لرزش ها و سرگیجه هام تموم نشدن
    البته این رو هم بگم که حدود یک سال زیر فشار شدید عصبی عاطفی بودم، 29 سالمه و ورزش رو هم از سر گرفتم
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید که به چه پزشکی باید مراجعه کنم یا چه درمانی رو پیش بگیرم
    بینهایت سپاسگذارم

با سلام
    مشكل شما اضطراب هست دوست عزيز و بايد به روانپزشك مراجعه كنيد.
    تمام علائمي كه ذكر كرديد يعني درد و طپش قلب، منقبض شدن عضلات بدن، لرزش، بي حسي بدن، يخ كردن دست و پا همگي از علائم اضطراب هستند.
    همونطور كه خودتون هم گفتيد يكسال فشار عصبي داشتيد و اضطراب تون مي تونه ناشي از همون باشه.
    سرترالين و آلپرازولام داروهاي مناسبي هستند و توصيه اينه كه همچنان كه درمان رو نزد روانپزشك ادامه ميديد به يك روانشناس خوب هم مراجعه كنيد تا تحت رواندرماني هم قرار بگيريد.
    موفق باشيد

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.