صفحه اصلی انجمن ها اعتیاد راهنمایی

این موضوع شامل 1 پاسخ ، و دارای 2 کاربر است ، و آخرین بار توسط شهرزاد مقدادی _ کارشناس ارشدمشاوره و راهنمایی شهرزاد مقدادی _ کارشناس ارشدمشاوره و راهنمایی در 1 سال, 5 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 2 نوشته - 1 تا 2 (از کل 2)
  • نویسنده

با سلام- من عادت کردم گاهی قلیون میکشم، خاستم بدونم تاثیری روی خلقم وقتی نکشم میزاره؟ بعدشم چیکار کنم راحت کنارش بذارم؟
    میشه با یه دارو جایگزینش کنم؟ البته از وقتی حس کردم وابسته شدم استرسم زیاده….ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام
    قبل از هرچیز در مورد جایگزین کردن دارو بگم که دارویی برای این کار نیست و اگر هرچیزی به این اسم بهتون معرفی کنن قطعا سنگین تر از خود قلیون خواهد بود .

در مورد اینکه آیا در صورت کنار گذاشتنش تاثیری در خلقتون میذاره یا خیر باید عرض کنم کنار گذاشتن هر عادتی باعث کلافگی , بی قراری و گاهی علایم اضطرابی میشه و اگر شما نگرانی این موضوع رو داشته باشید حتما این موارد در شما تشدید میشه پس اینکه از نگرانی بروز علایم خلقی تصمیم به کنار گذاشتنش رو لغو کنید نمی تونه راه چاره باشه.

شما اگر احساس می کنید وابسته شدید در این مرحله بهتره شروع به کم کردن دفعات مصرف بکنید , مثلا اگر الان در هفته سه بار قلیون می کشید از این هفته بشه دو بار از دو هفته دیگه بشه یک بار , حدودا سه- چهار هفته تو همون یک بار بمونه بعد بشه دو هفته یک بار( به عنوان مثال عرض کردم که بدونید تدریجی دفعات مصرف رو کم کنید و صبور باشید و تقور نکنید به یک باره کنار گذاشتن خیلی موثره چون همون طور که تدریجی وابسته شدید تدریجی هم باید کنار بگذارید). در آخر یکی اینکه سعی کنید حتی المقدور از جمع ها و شرایطی که میل به مصرف رو تقویت می کنه فاصله بگیرید.

در حال نمایش 2 نوشته - 1 تا 2 (از کل 2)