صفحه اصلی انجمن ها روانشناسی درمان استرس

این جستار شامل 1 پاسخ ، و دارای 2 کاربر است ، و آخرین بار توسط فاطمه دائمی _ دکترای روانشناسی سلامت فاطمه دائمی _ دکترای روانشناسی سلامت در 2 سال، 1 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
  • نویسنده

Alikhani515_84633
    کاربر

سلام.من ۳۰سال سن دارم.همیشه استرس و تپش قلب دارم.انگار که یه کار اشتباهی ازم سرزده یا یه قرار مهم را فراموش کردم.همش نگرانم و پرخاشگر.حالت هایی از افسردگی هم دارم.میخواستم چگونگی برطرف کردن این حالت ها را بدونم.ممنونم.

سلام. علائمی که شما گفتین حاکی از حالت های اضطراب هست ولی اطلاعات کافی رو در اختیار نمیذاره تا بتونیم مساله رو به طور کامل متوجه بشیم. لطفا این سوالات رو حداقل با گفتن بله یا خیر جواب بدید
    .1. منظور از همیشه، به صورت دائمی است یا اینکه به صورت غیرمنتظره و یکباره دچار نگرانی میشید؟
    2. علاوه بر تپش قلب، عرق کردن یا لرزیدن یا احساس خفگی یا تهوع و شکم درد یا گیجی و ترس از مردن هم دارید؟ اگر دارید مشخص کنید که کدوم حالتها وجود داره
    3. یا اینکه به طور کلی این حالت نگرانی شما مربوط به زمان تنها بودن، توی فضای بسته بودن یا توی بازار بودن و… است؟
    4. آیا تغییری توی اشتها/ خواب / وزن یا لذت بردنتون از اونچه که براتون قبلا لذت بخش بوده ایجاد شده؟
    5. و اینکه علائم افسردگی که دارید چیه؟
    خانم/آقا 30 ساله گرامی، همه ما ممکنه توی برهه هایی دچار چنین علائمی بشیم، واضح بیان کردن علایم به روانشناس کمک میکنه که نوع و شدت مساله رو متوجه بشه و باتوجه به این موضوع راهکار بده.

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)