این جستار شامل 3 پاسخ ، و دارای 4 کاربر است ، و آخرین بار توسط  mehdi hasanzade در 3 ماه، 3 هفته پیش بروز شده است.

 • نویسنده
  نوشته ها
 • #16383

  mehdi hasanzade
  مشارکت کننده

  .درمان خارپاشنه و درد پاشنه. به دلیل درد پاشنه پا سونو انجام داده ولی خار تشکیل نشده ولی براش شاک ویو تجویز کردن که بدتر شده…

 • #16407

  سلام
  خارپاشنه اسم عامیانه التهاب پاشنه می باشد. در واقع این نوع ناراحتی خار نیست بلکه ضایعه ای است که در کف پای برخی افراد به دلایل مختلف مانند عدم رعایت پوشیدن کفش های مناسب و استاندارد از کودکی و نکات دیگر می باشد.بهترین راه حل برای درمان خارپاشنه یا به بیان بهتر التهاب پاشنه استفاده از کفش و یا دمپایی طبی است. در مراحل پیشرفته تر به فرد در محل ضایعه کورتون تزریق می کنند تا التهاب برطرف شود و برخی اوقات تجویز فیزیوتراپی می دهند که به مقدار اندکی اثربخش خواهد بود.

 • #16416

  یکی از مهمترین علل درد پاشنه التهاب محل اتصال تاندون عضله ساق پا و استخوان پاشنه می باشد. که درد ان شبیه فرو رفتن خار به عمق پوست حس می شود و شاید به همین دلیل تصور می شود که الزاما علت درد پاشنه خار استخوانی است واین تصور غلطی است که رایج شده است. عومل متعددی زمینه این التهاب رو باعث میشوند. که از جمله سفت بودن عضلات پشت ساق پا. قوس کم یا زیاد کف پا. چاقی. فعالیت های بدنی که مستلزم استفاده زیاد از پاشنه می گردد. کفش نامناسب و ….
  یکب از درمانها شوک ویو هست که در برخی باعث درمان نمی شود. سایر درمانهای غیر جراحی برطرف کردن عامل ایجاد کننده در صورت وجود . استراحت. اونواع پدهای طبی پدهای لاستیکی نرم بر ژله ای ارجح هستند. مسکن ها . زالو درمانی در موارد التهابی بسیار پاسخ درمانی خوبی خواهد داشت . طب سوزنی نیز نتایج درمانی مثبتی دارد. و درمان جراحی هم در برخی موارد پاسخ درمانی خواهد داشت .

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.