این جستار شامل 2 پاسخ ، و دارای 3 کاربر است ، و آخرین بار توسط  vorlan در 1 هفته، 2 روز پیش بروز شده است.

 • نویسنده
  نوشته ها
 • #19013

  سلام وقتتون بخیر راستش سوالی که میخوام بپرسم درابطه با یه موضوع تقریبا حاده حداقل برای خودم
  من خیلی وقته یعنی تقریبا سه ساله که بواسیر و شقاق دارم اوایل خیلی اهمیت نمیدادم چون روم نمیشد با دکتر درمیون بذارم اما بعد مراجعه کردم و تا مدتها شربت لاکسی ژل و یه وقتایی پماد ام جی استفاده میکردم اما چون یبوستم مرتب بود حتا اگر سه روز شربت نمیخوردم مقعدم دوباره زخم میشد البتع اینو نگفتم دکتر گفته بود که باید عمل کنم اما از عملش میترسیدم و ترجیح دادم که با قرص و پماد بهترش کنم و همینطور که گفتم بهتر شد اما یه وقتایی که مثلا مسافرت میرفتم یا شربت نمیخوردم دوباره اذیت میشدم
  این موضوع ادامه داشت تا اینکه یه بار انگل دیدم توی مدفوعم رفتم دکتر و با قرص مبندازول خوب شدم 4ماه بعد دوباره این اتفاق افتاد و ئوباره چندماه بعد که الان هست دچار انگل شدم الانم مبندازول خوردم اما نسبت به دو دفعه قبل طول کشیده یکم اما چیزی که ناراحتو ناامیدم کرده اینه که من دیگه مطمعنم که انگلی که 3دفعه دچارش شدم از زخمی که توی مقعدم درمیاده
  دیگه نمیدونم چکارکنم اگرم برم دکتر باز قرص میده و مترونیدازول و…
  خواهش میکنم راهنماییم کنید چکارکنم ایا مشکلم حاده یا نه؟
  جدیدا احساس میکنم که اون علایم انگلو توی واژنم هم دارم یکمی
  قبلا یه دفعه پهلوهام درد گرفته بود رفتم دکتر گفت عفونته و با سرم و مترونیدازول خوب شدم یعنی اونم از همین انگل مقعد بوده؟باورم نمیشه چرا باید این اتفاق برام بیفته
  چطوری راحت شم ؟
  اگر عفونت پیدا کنم چی ؟
  لطفا سریع جواب بدید ممنون میشم

 • #21156

  nazano
  مشارکت کننده

  بواسیر در ناحیه خارجی مقعد نمایان می شود به جز خونریزی، درد ناراحت کننده ای را نیز همراه دارد که اگر به آن توجه نشود بعد از مدتی و با گذشت زمان منجر به کم خونی و عفونت و حتی باعث سرطان رکتال نیز می گردد.

  نشانه های هموروئید غالبا با توجه به موقعیت قرارگیری این بیماری متفاوت می باشد. در هموروئید داخلی توده به سمت درون روده متورم می گردد. در این حالت بیمار غالبا قادر نیست این هموروئید را مشاهده کند یا لمس نماید. در بیشتر نمونه ها، این نوع هموروئید منجر به پدید آمدن ناراحتی در شخص نمی شود. از طرف دیگر فشار آوردن موقع دفع مدفوع می تواند باعث خراش توده و خونریزی گردد. موقعی نیز فشار به هموروئید می تواند توده را به سمت خارج مقعد روانه کند. در این حالت به آن هموروئید خارج زده می گویند که البته خیلی دردناک می باشد. هموروئید خارجی در زیر پوست کناره مقعد ایجاد می شود. این توده نسبت به تحریک و خونریزی حساس تر بوده و غالبا شخص احساس خارش شدید می کند و این توده با نخستین خارش دچار خونریزی می گردد. مواقعی نیز خون در کیسه ای در این هموروئید جمع شده مشاهده می شود. این کیسه خون خیلی دردناک، متورم، ملتهب و البته مستعد پاره شدن و خونریزی می باشد.

  یبوست، به ویژه یبوست حاد و دراز مدت که با فشار آوردن موقع دفع مدفوع توام می باشد، اسهال، استفاده مداوم ، و زیاد از ملین ها ، موقعیت های ایستادن و نشستن های درازمدت و تغذیه نامناسب با مواد فیبری، نبود تحرک لازم که باعث پایین آمدن قدرت عضلانی قسمت لگن می گردد و عوامل زمینه ای یا ژنتیکی از علت های پدید آمدن هموروئید می باشند. تجربیات نشان داده که در اشخاص مبتلا به هموروئید داخلی فشار داخلی قسمت تحتانی در حال استراحت بیش از اندازه نرمال بوده و توام با امواج غیرنرمال می باشد. خیلی از بیماران هموروئیدی دارای منشاء موروثی از طرف خانواده مادری می باشند.
  اتساع وریدهای انتهایی راست روده که با پدید آمدن گره توام است هموروئید خوانده می شود. این بیماری برای نخستین بار به وسیله بقراط پدر علم پزشکی Hemorrhoids ــ خونریزی خوانده شد، ولی با توجه به اینکه خونریزی فقط در ۲۸ تا ۴۸ درصد بیماران دیده شده است اصطلاح هموروئید تنها شامل قسمتی از واقعیت مرتبط با این بیماری است.
  بالا رفتن فشار و اختلال در خارج شدن خون از گره های هموروئیدی باعث احتقان شبکه هموروئیدی و پدید آمدن بیماری می شود.
  جریان خون وریدی در بافت ها نه تنها در اثر انقباض عضله های صاف دیواره سیاهرگها (به شکل غیر ارادی) بلکه بیشتر در نتیجه انقباض عضله های مختط (به گونه ارادی) است.
  ۱ــ پایین آمدن ظرفیت انتقالی وریدهای شبکه هموروئیدی
  ۲ــ افزایش ورود خون شریانی به گره های هموروئیدی که سازگار با ظرفیت خروجی و رمال سیاهرگها نمی باشد.
  در افرادی که غیرفعال و کم تحرک می باشند بازگشت خون وریدی به قلب به دشواری جریان دارد، عضله های صاف دیواره سیاهرگها متحمل فشار و بار فیزیکی زیادی می شوند. این پروسه سرانجام منتهی به به نارسایی عمل سیاهرگ ها، کند شدن جریان خون در بافت های هموروئیدی راست روده و پدید آمدن لخته می شود.
  لخته های پدید آمده هم ظرفیت انتقالی وریدها را کاهش می دهند. گره های هموروئیدی در اثر اختلال در خروج خون بزرگ شده، باعث پدید آمدن برجستگی هایی در لایه مخاطی راست روده می شوند. این گره ها با توجه به موقعیت پدید آمدن شان به گره های خارجی، داخلی و یا مختلط تقسیم می شوند.

  در زیر نشانه های هموروئید یا بواسیر را به طور خلاصه و فهرست وار برای شما می آوریم تا به محض بروز هر یک از این نشانه ها سریعا به پزشک متخصص مراجعه فرمائید.

  نشانه های بیماری هموروئید یا بواسیر :
  1- بروز درد در ناحیه مقعد در موقع دفع مدفوع
  2- ظاهر شدن ترشح مخاطی (بلغمی) پس از اجابت مزاج
  3- دفع ناقص مدفوع (موقعی که حس می کنید روده شما بعد از دفع مدفوع هنوز به صورت کامل خالی نشده است)
  4- به وجود آمدن برآمدگی در ناحیه مقعد
  5- به وجود آمدن درد و خونریزی در ناحیه مقعد در زنان باردار
  6- بی اختیاری مدفوع
  7- به وجود آمدن التهاب و تورم ناحیه مقعد
  8- خارج شدن بالشتکهای عروقی از مقعد
  9- خونریزی از مقعد
  10- مشاهده رگه های خونی بر روی مدفوع یا همان مشاهده خون در مدفوع
  11- خارش در ناحیه مقعد.
  رایج ترین نشانه های هموروئید، خونریزی کناره مقعد می باشد اما هر نوع خونریزی را نبایست به هموروئید مربوط کرد. بایست بدانیم که برخی انواع سرطان های روده ی بزرگ و پولیپ ها منجر به دفع خون در مدفوع می گردند. پس تشخیص نوع بیماری توسط پزشک متخصص بوسیله کولونوسکوپی (مشاهده داخل روده ی بزرگ از طریق لوله نوردار و مجهز به عدسی) امکان پذیر می باشد. همینطور آزمایش های لازم در این مورد نقش مهمی را ایفا می کنند.
  بواسیر

 • #74884

  vorlan
  مشارکت کننده

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.