این جستار شامل 1 پاسخ ، و دارای 2 کاربر است ، و آخرین بار توسط دکتر مریم صلاحیان _ متخصص همیوپاتی دکتر مریم صلاحیان _ متخصص همیوپاتی در 2 سال، 7 ماه پیش بروز شده است.

• نویسنده

shza_shza_68300
    مشارکت کننده

با سلام خدمت شما
    من 29 ساله هستم و يک سال هست ازدواج کردم تصميم داريم در شش ماه آينده بچه دار بشيم از اونجا که خودم شديدا از بارداري و زايمان وحشت دارم استرس و اضطرابم خيلي خيلي زياده که البته فکر کنم طبيعي باشه اما نمي‌تونم نترسم بهش فکر نکنم همسرم هم زياد ميلي به داشتن فرزند زياد نداره و بيشتر از يکي نمي‌خواد دوست دارم اگر بشه بتونم دوقلو باردار بشم آيا راهي هست براي داشتن فرزند دوقلو؟ اگر راهي هست آيا احتمال سقط يا مشکلات ديگه‌اي هست يا بعد از زايمان ممکنه ايجاد بشه؟ دوماه اول ازدواج از قرص ضد بارداري استفاده کردم اما بعد از اون به طور طبيعي جلوگيري مي‌کنيم اگر جسارت نباشه غير از جواب سوال به اينجا ميشه به ايميلم بفرستين. پيشاپيش از راهنمايي تون متشکرم- با آرزوي موفقيت براي شما

.سلام در واقع این استرس شما چندان هم طبیعی نیست اگر فکر میکنید از نظر ذهنی امادگی بارداری ندارید جدا توصیه نمی گردد. و بهتر است که همسرتان هم این امادگی را بدست بیاورد. روشهایی برای چند قلو زایی وجود دارد ولی در کل بدلیل ریسک بااالا در افراد با قدرت تولید مثل طبیعی دارند توصیه نمی شود مگر اینکه زیر نظر مستقیم پزشک باشد.

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.