تحلیل نقاشی کودک

تحلیل نقاشی کودک

اهمیت تحلیل نقاشی کودک:

تفسیر و تحلیل نقاشی کودک یکی ازموضوعات مهمی است که امروزه روانشناسان و والدین به آن توجه خاصی دارند. نقاشی بیانگر دنیای درونی و هیجانات کودک است.در نقاشی پیامی نهفته است و از طریق تفسیر و تحلیل نقاشی کودک می توان به نیازها و وضعیت روانی آن پی برد. والدین اگر هوشیاری لازم را داشته باشند می توانند با اقدام به موقع از طریق تفسیر و تحلیل نقاشی متوجه وضعیت فرزندشان شده و پیامی را که به آنها منتقل می کند را دریابند.

تحلیل و تفسیر نقاشی کودک توسط روانشناس با تجربۀ سایت، خانم مریم قریشی؛ کارشناس ارشد راهنمایی و مشاوره از دانشگاه علامه طباطبایی ودارای سابقه کار در کلینیک های معتبر،مرکزمشاوره ناجا، سپاس، مشاور مدرسه، مدرس دانشگاه صورت می گیرد.

راهنمای والدین:

1.محدوده سنی کودک برای تحلیل نقاشی 5 تا 13 سال می باشد.

2.کودک شما می تواند یک نقاشی به دلخواه بکشد که به آن نقاشی آزاد گفته میشود و یا یک نقاشی هدایت شده  که شامل یک درخت،آدمک،خانه و یا تصویر یک خانواده است ویا نیمه هدایت شده که بین دو حالت قبلی می باشد.

3.تا جایی که ممکن است هیچ راهنمایی صورت نگیرد.

4.نقاشی بهتر است در یک کاغذ A4 وبا استفاده از یک مدادسیاه کشیده شود.

5.از پاک کن و خط کش استفاده نشود.

6.مواردی مانند طلاق،اعتیاد اعضای خانواده،بیماری یا فوت اعضای خانواده،نامتعارف بودن رفتارکودک و وجود مشکلات خانوادگی خاص و… را در قسمت توضیحات ذکر نمایید که این موارد در تحلیل نقاشی کودک موثر است.

tahlil-naghashi-red-text

  • جهت تفسیر نقاشی فرزندتان فایل موردنظر را در این قسمت بارگذاری (آپلود) کرده و بعد از پرداخت هزینه، تحلیل آن را طی حداکثر دو روز توسط روانشناسان مجموعه کلبه سلامتی دریافت نمایید.
    هزینه تحلیل نقاشی: 15 هزارتومان
  • 11 + 2 =
    توجه: پس از تکمیل فرم و زدن دکمه ارسال، لطفا صبر کنید تا عملیات ارسال اطلاعات و بارگذاری فایل به صورت کامل انجام شود و به درگاه بانکی هدایت شوید.